Rukometaši Gospića s 11 razlike nadigrali Trsat i ostali s maksimalnim učinkom na vrhu ljestvice

Objavljeno: 29/11/2022

GOSPIĆ- Seniorska momčad Rukometnog kluba „Gospić“ odigrala je utakmicu 9. kola 2. HRL Zapad u Rijeci protiv RK Trsat. Pobjedom su Gospićani upisali nova 2 boda i time zadržali svoju poziciju na prvom mjestu na tablici s 9 odigranih utakmica, 9 pobjeda i 18 osvojenih bodova. Utakmica je od samog početka bila u znaku rukometaša Gospića. Kroz prvo poluvrijeme, iako su igrači Trsata držali ritam, Gospićani su čvrstom i efikasnom igrom s velikom podrškom vratara Mate Nekića došli do prednosti od +4 i rezultatom 15:11 otišli na predah. Nakon odmora nastavila se odlična igra Ličana, priliku su u bitnim trenucima susreta dobile mlade nade seniorske momčadi koje su to povjerenje opravdale i pogocima. Najveća prednost od +11 (31:20) u 53. minuti, unatoč borbi protivnika, ostala je nepromijenjena čime su rukometaši Gospića došli do pobjede rezultatom 35:24. Veseli činjenica kako su se u strijelce upisala čak 4 mlada igrača koji su ukupno postigli 8 pogodaka i time dali uvid u sigurnu budućnost seniorske rukometne momčadi Gospića. Najefikasniji igrač bio je Kristijan Cvjetković s devet postignutih pogodaka.

RK TRSAT – RK GOSPIĆ 24:35 (11:15) – Cvjetković (9), Jelić (6), Pavelić (5), Bilić (4), Matulović (3), Milković (2), Jergović (2), Antić (2), Čačić (1), Stilinović (1)