Perušićanka Mirna Dasović srebrna na državnom prvenstvu!!!

Objavljeno: 01/05/2017

PERUŠIĆ- Iz Perušića, preko Zagreba i Zadra ponovno su nam stigle sjajne sportske vijesti. Veslačica Jadrana iz Zadra, Perušićanka Mirna Dasović,   ponovno je osvojila srebrnu medalju na državnom prvenstvu za seniore održanom na zagrebačkom Jarunu. U natjecanju skif, lake veslačice Mirna je s rezultatom 8:15:97 osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Za duljinu čamca bolja od nje bila je Nataša Šustić iz Neretvanskog gusara. O sjajnoj mladoj sportašici iz Perušića već smo pisali, primjerice 15.studenoga prošle godine. Upozorili smo tada i na činjenice da se radi o skupom sportu, o sportu koji nažalost zbog niza okolnosti Mirna ne može trenirati na “svom” terenu već mora putovati u Zadar. Pomoći od institucija nije bilo. Nadamo se da će nadležne sportske,ali i političke i gospodarske strukture shvatiti  vrijednost ovih uspjeha i pomoći ovoj vrijednoj sportašici i njenoj obitelji u što lakšoj organizaciji treninga i natjecanja. No, nećemo sada kukati, svečani je trenutak, samo ćemo još jednom Mirni čestitati na ovom odličnom uspjehu!