Uspješan nastup gospićkih atletičara na Split polumaratonu

Objavljeno: 25/02/2019

GOSPIĆ- Jučer je u Splitu održan 19. Split polumaraton na kojem je nastupilo rekordnih više od 2500 natjecatelja. U sklopu polumaratona (21,1 km) održana je i utrka građana na 5 km. Na natjecanju uspješno su nastupili i članovi AK VELEBIT 2001 iz Gospića. AK Velebit predstavljalo je 8 članova.

Jedina žena ovaj put bila je Dijana Butorac koja je polumaraton istrčala za 1,56 i popravila svoj dosadašnji rezultat za 7 minuta (161. mjesto u konkurenciji žena). Također i ostali članovi poboljšali su svoje dosadašnje rezultate Igor Šikić i Marijan Butorac su utrku istrčali za sat i 33 minute zauzevši 151. i 152. mjesto u ukupnom poretku, Marko Pražić 1,38 (273. mjesto) , Martin Mataić 1.41 (344 mjesto), Josip Milinković koji se tijekom utrke nije najbolje osjećao, polumaraton je istrčao za 1.49 (570 mjesto). Zapažen rezultat ostvario je i Mile Vukelić, koji je sa 2.09 minuta zauzeo 1086 mjesto, a u kategoriji M65 izvrsno 8 mjesto. Milan Župan je zbog tehničkih problema na kraju uspješno završio utrku građana.

Joso Hećimović iz Gospića koji trči za AK Šibenik utrku je uspješno istrčao za 2.01.

O jačini samom natjecanja govori činjenica da su prva trojica Kenijici, a pobjednik je Samuel Naibei KIPLIMO koji je stazu istrčao za 1.04, a najbolje plasirani Hrvat bio je Goran Grdenić na 7 mjestu sa 1.12. U ženskoj konkurenciji pobjeda je također otišla na Afrički kontinent, a slavila je Buzuayehu MOHAMED AHMED sa 1.13, a izvrsno 3 mjesto zauzela je Nikolina Šustić (1.19).  Natjecanje u Splitu održano je u lijepoj atmosferi, uz navijanje i podršku građana, praćeno jakom burom. Sama staza je jako lijepa, nakon starta na splitskoj rivi prolazi gradskim ulicama, kroz ratnu luku Lora, jedan krug trči se na stadionu Poljud, trči se i uz kultni Marjan i završava opet na splitskoj rivi.