Djevojčicama U11 RK Gospić zlato, a dječacima U13 bronca u ligi Rukometnog saveza Primorsko goranske županije

Objavljeno: 01/07/2023

GOSPIĆ- Posljednja 4 kola (9., 11., 13. i 14.) Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije, djevojčice U11 (2011./2012.) odigrale su u Rijeci  protiv vršnjakinja RK Liburnija-Opatija, RK Rab i RK Pećine. Upisavši sve 4 pobjede rukometašice trenerice Antonije Matić osvojile su 1. mjesto ukupnog poretka sa stopostotnim učinkom, tj. 12 pobjeda u 12 utakmica, osvojena 24 boda i gol razlikom 218:60. U statistiku najboljih strijelaca Mia Vukelić upisala se kao 1. sa 78 postignutih golova u 12 utakmica i prosjekom od 6,5 golova po utakmici. Apsolutnu nadmoć u utakmici protiv Opatijki djevojčice iz Gospića pokazale su već u prvih 15 minuta postigavši 14 golova, dok su protivnice loptu u gol „pospremile“ tek 3 puta. Do kraja utakmice nastavila se kvalitetna i odlučna igra Gospićanki koje su odnijele pobjedu rezultatom 29:10. Susret protiv ekipe Raba ponovno je pokazao kvalitetu ekipe i opravdao prvo mjesto gospićkih rukometašica. Serijom 9:0 u prvih 6 minuta igre Gospićanke su stvorile prednost kojoj se do kraja utakmice Rabljanke nisu uspjele približiti već su je igračice Gospića povećale i utakmicu završile rezultatom 24:8. Čvrsta igra obje momčadi obilježila je susret protiv ekipe Pećina. Prvih 15 minuta susreta završilo je s +1 na strani gospićke ekipe (5:4). U nastavku utakmice Gospićanke su bile motiviranije i s boljom koncentracijom i kvalitetnijom igrom odnijele pobjedu rezultatom 12:7. Posljednji susret Županijske lige PGŽ u sezoni 2022./2023. pokazao je širinu klupe trenerice Matić i sve naučeno vrijedno trenirajući cijele sezone. Nevjerojatnih 13:0 u prvih 15 minuta utakmice nastavilo se i u 2. poluvremenu u kojem je ekipa RK Liburnija-Opatija postigla 2 dok su Gospićanke upisale još 10 pogodaka. Pobjedu za stopostotni učinak upisale su rezultatom 23:2.

RK GOSPIĆ – RK LIBURNIJA-OPATIJA 29:10 (14:3) – Vukelić (13), Balenović (6), Došen (6), Brkljačić (2), Stručić (2)

RK RAB – RK GOSPIĆ 8:24 (3:16) – Balenović (8), Došen (5), Stručić (4), Vukelić (3), Brkljačić (2), Marković (1), Uzelac (1)

RK GOSPIĆ – RK PEĆINE 12:7 (5:4) – Vukelić (6), Balenović (3), Brkljačić (2), Marković (1)

RK LIBURNIJA-OPATIJA – RK GOSPIĆ 2:23 (0:13) – Balenović (5), Marković (4), Došen (3), Mesić (3), Vukelić (3), Svetić-Balenović (2), Starčević (2), Brkljačić (1)

Nakon odigranog posljednjeg kola, podijeljene su medalje za najuspješnije ekipe u sezoni 2022./2023., ali i one nedodijeljene iz prošle, 2021./2022.

Djevojčice U11 u sezoni 2022./2023. osvojile su prvo mjesto i zlatne medalje, dok su dječaci U13 u istoj sezoni brončani osvojivši treće mjesto.

U sezoni 2021./2022. prvo mjesto osvojile su djevojčice U12 (2008./2009.), drugo mjesto dječaci U11 (2010./2011.), a trećim mjestom mogu se pohvaliti dječaci U13 (2008./2009.).

Čestitamo svima na pokazanoj kvaliteti i vjerujemo kako će naredna sezona donijeti nove, još veće uspjehe.