Djevojčice RK Gospić do 12 godina starosti uvjerljive protiv Rovinja i Poreča

Objavljeno: 24/02/2023

GOSPIĆ- Sportski centar Veli Jože u Poreču bio je domaćin susreta 4. kola 1. HRL Zapad za djevojčice U12 Rukometnog kluba „Gospić“. Rukometašice Gospića ostvarile su dvije pobjede i time zauzele 7. mjesto u ukupnom poretku sa 14 odigranih utakmica, 8 pobjeda, 6 poraza i 16 osvojenih bodova. Visokih 9:0 na početku prvog dijela utakmice protiv ŽRK Rovinj – Rovigno donijelo je rukometašicama trenerice Antonije Matić bezbrižan nastavak susreta, a na predah se otišlo s rezultatom 14:6. Nastavak susreta donio je i dalje čvrstu igru Gospićanki koje su prednost s poluvremena, odličnom realizacijom i minimalnim pogreškama u obrani, do kraja utakmice povećali na +13 (27:14). Prvih 10 minuta drugog susreta, protiv rukometašica Poreča, igrala se izjednačena i vrlo čvrsta igra koju su Gospićanke prekinule serijom 5:0 i do kraja poluvremena svoju prednost podigle na +7 (12:5). U nastavku utakmice Porečanke nisu odustajale od borbe, ali igra rukometašica Gospića ostala je vrlo kvalitetna, čvrsta i odlična pa je rezultat na kraju susreta porastao na +10 (24:14). Najkorisnijom igračicom u susretu protiv ŽRK Rovinj – Rovingo proglašena je Petra Balenović, dok je istu titulu u utakmici protiv RK Poreč ponijela Melani Mesić.

RK GOSPIĆ – ŽRK ROVINJ – ROVINGO 27:14 (14:6) –Balenović (7), Halapa (4), Vukelić (4), Mesić M. (2), Totić (2), Maras (2), Brkljačić (2), Došen (2), Svetić-Balenović (1), Nikšić (1)

RK POREČ – RK GOSPIĆ 14:24 (5:12) – Mesić M. (5), Halapa (5), Balenović (4), Vukelić (4), Došen (3), Svetić-Balenović (2), Totić (1)