Fantastičnom završnicom mlade rukometašice Gospića stigle do važne pobjede

Objavljeno: 17/01/2022

GOSPIĆ- Odličnu predstavu pružile su djevojčice U14 Rukometnog kluba „Gospić“ u utakmici ranije odgođenog 1. kruga 1.HRL zapad. Međusobna utakmica, kako se inače zove ona između klubova parova, odigrana je  u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću, a djevojčice trenerice Antonije Matić tijekom cijelog su susreta imale odličnu igru, ali i veoma lošu realizaciju. Početnih 2:0 pogotcima Vukelić i Borovac gošće su veoma brzo sustigle, te se od 7. do 37. minute igralo “gol za gol” uz čak 13 izjednačenja. Puno nerealiziranih izrađenih prilika unijelo je sredinom drugoga dijela određenu nervozu u igračice Gospića koje su ipak pokazale veliki karakter i dokazale da se mogu dignuti i kada im sreća okrene leđa. Povele su protivnice 14:13 u 32. minuti susreta kada su uslijedile 2 odlične obrambene reakcije koje su napadački trima pogotcima potvrdile Borovac i Rukavina za preokret i vodstvo od dva pogotka razlike (16:14). Veoma brzo su igračice Vinodola poravnale na 16:16.  S dva uzastopna pogotka Rukavina je u 40. minuti svojoj ekipi donijela novu 2:0 seriju (19:17), no pad koncentracije i nerealizirani sedmerac igračice Vinodola objeručke iskorištavaju i serijom 4:0 u 46. minuti dolaze na prag pobjede. Fantastična reakcija cijele ekipe u završnim minutama donijela je domaćim rukometašicama još jednu seriju (3:0) u kojoj je Gučanin s 2 pogotka najprije poravnala, a Kulaš se pogotkom za 22:21 prometnula u junakinju utakmice. Još jedna kvalitetno odrađena obrana donijela je veliko slavlje na terenu i najljepši poklon Matei Gučanin kojoj će ovaj rođendan ostati u posebnom sjećanju. Obrambeno maestralnu utakmicu odradila je Gabrijela Grdošić budući je na poziciji prednje igračice bila gotovo neprelazna i time zaslužila nagradu za najbolju igračicu svoje ekipe u ovom susretu.

RK GOSPIĆ – ŽRK VINODOL 22:21 (9:11) – Rukavina (7), Borovac (5), Gučanin (5), Vukelić (3), Ivančić (1), Kulaš (1)