Gospićki atletičari nakon korona stanke vratili se s odličnim rezultatima

Objavljeno: 24/06/2020

GOSPIĆ- Atletičari i atletičarke Ak Velebit 2001 nastupili su na prvoj utrci poslije pauze uzrokovane virusom covid 19. Utrka je u sklopu Treking lige održana u NP Paklenica s startom i ciljem u Starigradu, a natjecalo se u nekoliko dužinskih kategorija Light-7km, Active-16km, Challenger-25 km i Marathon-42 km.

Natjecanje je privuklo većinu najboljih hrvatskih trailera i trailerica, te velik broj inozemnih,  a u takvoj konkurenciji odlične rezultate ostvarili su Gospićani, u active su nastupili bračni par Ivana Pražić Tonković i Marko. Marko je ukupno zauzeo odlično 21 mjesto, a svoj debi na dužini od skoro 20km imala je Ivana. U nešto zahtjevnijoj utrci na 25 km odlično 20. mjesto u konkurenciji žena osvojila je Dijana Butorac, dok je Igor Šikić usprkos probavnim smetnjama utrku okončao na 25 mjestu. Na najzahtjevnijoj i najdužoj utrci od skoro 42 km s 2400 metara nadmorske visine nastupili su Martin Mataić koji je dionicu istrčao za 7 sati i 9 minuta osvojivši ukupno 56 mjesto, a Marijan Butorac je utrku završio na ukupno 20 mjestu s vremenom 5 sati i 50 minuta. U utrci je nastupilo 130 natjecatelja, a trčalo se na Vaganski vrh što ju čini izrazito atraktivnom, ali i zahtjevnom. Rad i trening atletičarki i atletičara Ak Velebit 2001 se isplatio, te su pred njima novi izazovi a prvi takav je PH u planinskom trčanju na Sljemenu 18.07.2020.  godine.