Mlade gospićke košarkašice osvojile treće mjesto na turniru u Crikvenici

Objavljeno: 14/02/2022

CRIKVENICA- U Crikvenici je jučer  odigran košarkaški turnir regionalne lige za djevojčice uzrasta 2009.godište i mlađe. Mlada ekipa ŽKK Gospića u polufinalnom dvoboju se susrela sa ekipom ŽKK FSV iz Rijeke. Cure iz Rijeke su bile tjelesno i igrački nadmoćnije te su slavile rezultatom 67:13(29:11). Treba naglasiti da su naše cure odigrale odlično do pred poluvrijeme, te se držale na zaostatku 8-9 razlike, nakon čega slijedi loša realizacija u napadu, dosta tehničkih pogrešaka te igračice FSV-a zasluženo prave veliku razliku što na kraju pokazuje  i krajnji rezultat.U dvoboju za 3.mjesto djevojčica ŽKK Gospić igraju utakmicu protiv domaće ekipe ŽKK ARX Crikvenica. Naše košarkašice su ušle odlično u utakmicu te u prvih par minuta povele 11:2. Nakon toga slijedi mali pad u obrani naših košarkašica, primaju par “jeftinih” poena, te se na poluvrijeme odlazi sa malom prednošću 15:11 iako su pokazali dosta bolju igru od domaćeg sastava, rezultat na poluvremenu to baš i ne pokazuje.  Početkom drugog poluvremena stvari dolaze na svoje, obrana je funkcionirala odlično te u 3.četvrtini cure su primile samo 2 poena i tu se utakmica prelomila. ŽKK Gospić je pobijedio rezultatom 32:15(15:11). Sve u svemu ovo je bio odličan vikend za naše košarkašice osvojenim 3.mjestom na turniru u Crikvenici, cure su stekle novo iskustvo, te se nadamo da će u budućnosti biti još više putovanja ,turnira i pobjeda. Poslije turnira smo vrijeme iskoristili za šetnju gradom, te zajedničkim druženjem uz ručak