Rukometaši Gospića do 13 godina osvojili nova četiri boda

Objavljeno: 02/11/2022

GOSPIĆ- Mladi su Gospićani u subotu, 29. listopada 2022. godine, odigrali dvije od tri utakmice u okviru 1. HRL Zapad. Raspored ih je odveo u Rijeku gdje su snage odmjerili s vršnjacima MRK 28. April i MRK Kozala, dok se utakmica protiv RK Novigrad, zbog nedolaska novigradskih rukometaša, nije odigrala i bit će registrirana 10:0 za igrače trenera Ivana Jelića. U susretu protiv MRK 28. April igrači trenera Jelića bili su dominantni od samog početka. Već u prvom dijelu utakmice ostvarili su veliku prednost serijom 10:0 i na predah otišli s visokih +10 (14:4). U drugom su dijelu protivnici ipak uspjeli postići nešto više golova nego u prvom, ali su se Ličani pokazali prejakim zalogajem. Razlika s poluvremena povećana je na +14, te je utakmica završila visokom pobjedom Gospićana rezultatom 25:11. Drugi je dvoboj odigran protiv MRK Kozala koja se u ovoj fazi natjecanja pokazala kvalitetnijom i čvršćom ekipom. Riječani su utakmicu otvorili serijom 5:0 i taj visoki tempo zadržali do kraja prvog poluvremena u kojem su Gospićani postigli tek 3 pogotka. Na predah se otišlo pri rezultatu 12:3 na strani Kozale, a drugih 20 minuta donijelo je ipak nešto sabraniju predstavu ekipe trenera Jelića. Iako su rukometaši Gospića u drugom djelu bili mnogo bolji i odlučniji nisu uspjeli nadoknaditi veliku prednost protivnika pa je susret završio porazom 15:27. Ovo su prva 2 izgubljena boda za ekipu RK „Gospića“ u ligaškom natjecanju ove sezone.

RK GOSPIĆ – RK NOVIGRAD – 10:0

MRK 28. APRIL – RK GOSPIĆ – 11:25 (4:14) – Maras (5), Duić (4), Ratković (3), Tonković Javorina (3), Sertić (2), Rukavina (2), Tomljenović (2), Tomašić (1), Jurčić (1), Pajtl (1), Župan (1)

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ – 27:15 (12:3) – Stručić (5), Sertić (4), Duić (3), Maras (2), Tonković Javorina (1)