Gospić tijesno poražen od Mornara

Objavljeno: 06/03/2017

GOSPIĆ- Rukometaši Gospića, protiv jedne od najboljih ekipa lige, Mornara odigrali su odličnu utakmicu.  U 12. kolu druge Hrvatske rukometne lige, skupina zapad,  protiv drugoplasirane ekipe Mornara u Crikvenici na kraju su tijesno poraženi 27:26. Realizirani sedmerac domaćina 5 sekundi prije kraja „oduzeo“ je zasluženi bod našim rukometašima, no unatoč tome, ponosni na prikazano gledamo prema sljedećem kolu kada u Gospić dolazi RK Pećine, lider prvenstva- javljaju nam iz RK Gospić.

Čvrsti ulazak u utakmicu doveo je gospićane do početne prednosti 2:0 i dvije čiste šanse koje nisu realizirali. Domaćini poravnavaju, no cijelo prvo poluvrijeme vodstvo i ritam napada su na gospićkoj strani, te na poluvrijeme odlaze pri vodstvu 13:12. U završnici utakmice domaćini dolaze do 3 pogotka prednosti , no dodatnim naporima Jelić realiziranim sedmercem uspijeva poravnati na 26:26. U posljednih 20 sekundi utakmice domaćin uspijeva iznuditi i realizirati novu najstrožu kaznu te oba boda ostaju na domaćem parketu.Najefikasniji je u redovima Gospića bio Ivan Jelić sa 11 pogodaka, dok je golman Antonio Alić odigrao odličnu utakmicu i sakupio 10-ak obrana.

Ostaje velika žal, jer su razmišljanja da se unatoč odličnoj predstavi moglo do pobjede. Pohvale cijeloj ekipi na odličnoj utakmici- poručuju iz gospićkog rukometnog kluba. Gospić je nakon ovog tijesnog poraza na 6.mjestu s 12 osvojenih bodova. Kao što smo već rekli sljedeće kolo u subotu 11.ožujka dolaze vodeće Pećine.