Gospićki atletičari odlični na jakom natjecanju na Žumberku!!!

Objavljeno: 25/08/2019

GOSPIĆ- Na ovogodišnjem  Žumberak trailu 2019 uspješno su nastupili natjecatelji AK Velebit 2001 iz Gospića. Trail utrka održana je u četiri dužine sa startom i ciljem na Plešivičkim Poljanicama. Najkraća rekreativna staza iznosila je 7 km, kratka staza iznosila je 15 km, duga 28 km, a ultra trail iznosio je 57 km. Na natjecanju je nastupilo gotovo 800 natjecatelja iz Hrvatske i inozemstva. Utrka je bodovana i za International Trail Running Association (ITRA), za uspješno završenu utrku u predviđenom vremenskom limitu na 28 km dobivao se 1 bod, dok su za uspješno završen ultra trail natjecatelji  osvojili 3 boda. Na temelju ITRA bodova svaki natjecatelj ostvaruje plasman na svjetskoj ljestvici (kao ATP u tenisu), a ITRA bodovi također služe i kao kvalifikacijski bodovi za nastup na utrkama (npr. Lavaredo ultra-trail, Ultra-Trail du Mont-Blanc …).

U jakoj konkurenciji na dugoj utrci (28 km) sa 1500 m nv uspona uspješno je nastupila Dijana Butorac koja je osvojila 24. mjesto u konkurenciji žena, Igor Šikić osvojio je 18. mjesto (15. u muškoj konkurenciji), Marijan Butorac osvojio je 29. mjesto (24. u muškoj konkurenciji), dok je Martin Mataić izvrsno istrčao ultra trail (2500 m nv uspona) u dužini 57 km osvojivši 25. mjesto (20. mjesto u muškoj konkurenciji).