BRAVO: Mlade košarkašice Gospića osvojile međunarodni turnir u Crikvenici, Borna Benković najbolja igračica turnira

Objavljeno: 12/06/2023

GOSPIĆ- Međunarodni dječji košarkaški turnir Basket Crikvenica Cup  ugostio je ekipe iz Hrvatske, Slovenije i Austrije. U konkurenciji djevojčica  U15 nastupila je i ekipa ŽKK Gospića. Prvog dana natjecanja ekipa ŽKK Gospića je bila slobodna te na teren izlazimo tek drugog dana. U iznimno sadržajnom drugom danu i sparnim uvjetima za igru ekipa ŽKK Gospića je ostvarila 3 pobjede i s ukupnim omjerom 3:0 osigurala nastup u finalu koji je na rasporedu bio 11.06.2023. godine u 11.00 sati. Prve tri utakmice ekipa ŽKK Gospića je odradila na izrazito visokom nivou  te su ostvarene sve tri pobjede uz doprinos svih igračica ekipe. Discipliniranom igrom u napadu i čvrstom i agresivnom obranom igračice trenera Igora Bošnjaka i pomoćne trenerice Marije Čović u ni jednom trenutku nisu ispuštale vodstvo od početka do kraja utakmica. Slijedeći dan nam donosi finalnu utakmicu i borbu za zlato protiv ekipe Slovenije. Za razliku od prve tri utakmice, u finalu sporije ulazimo u utakmicu i upadamo u ritam ekipe Slovenije te kraj prve četvrtine dočekujemo sa zaostatkom od 4 koša. Druga četvrtina, možda i naša najlošija četvrtina na turniru, počela je kao i prva. Brzopletost i bezidejnost u napadu te slaba obrana donosi nam zaostatak od 11 koševa na poluvremenu. Ulazak u drugo poluvrijeme donosi bolju i koncentriraniju igru sa čvršćom obranom i boljom realizacijom u napadu. Mirniju završnicu nam donosi Borna Benković sa pogođena dva ključna slobodna bacanja te odnosimo pobjedu, a samim time i pehar pobjednika u Gospić. Sastav trenera Igora Bošnjaka i pomoćne trenerice Marije Čović su činile: Matea Rupčić, Klara Pezelj, Marija Orešković, Lorena Delač, Borna Benković, Julija Nikšić, Lea Milković, Sonja Jelušić, Tea Jerković, Iskra Kolić, Petra Radošević, Marija Orešić, je pokazala karakter i kvalitetu na ovakvom turniru te su cure dobile dodatni motiv za slijedeće utakmice i treninge. Pehar pobjednika je podigla kapetanica Lea Milković, a nagrada za najboljeg strijelca  a ujedno i MVP turnira zasluženo je pripala našoj Borni Benković. Pri povratku kući roditelji i prijatelji su nas dočekali ispred dvorane te bakljama začinili ovaj vrlo uspješan vikend.