BRAVO: rukometaši Gospića do 13 godina starosti impresivnim rezultatima odlaze na završnicu prvenstva Hrvatske

Objavljeno: 28/04/2022

GOSPIĆ- Zbog virusa COVID-19 odgođene utakmice 8. kruga 1.HRL zapad dječaka U13 odigrane su u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću, a mladi rukometaši Gospića za protivnike su imali RK Poreč i MRK 28. April, treće i četvrtoplasiranu ekipu lige. Bile su to posljednje ligaške utakmice u spomenutoj kategoriji dječaka rođenih 2008./2009. godine u kojima su gospićki rukometaši tražili pobjede kako bi još jednu sezonu završili s maksimalnim učinkom, ali i s više od 500 postignutih pogodaka. Prvu utakmicu protiv MRK 28. April igrači trenera Vanje Antića odigrali su pod ručnom, onoliko koliko je trebalo. Prvo poluvrijeme proteklo je u blagom vodstvu igrača Rukometnog kluba “Gospić” od 2-3 pogotka prednosti, a bi se na poluvrijeme otišlo sa +4 (9:5). Prvih 10 minuta nastavka Gospićani su malo pojačali ritam, te serijama 5:1 i 4:1 poveli 18:7 i mirno okončali utakmicu. Ekipa Poreča se pokazala boljim i tvrđim protivnikom, no odlična, furiozna, motivirana igra domaćina već u 8. minuti utakmice donosi rezultat 6:0, a u 15. velikih +8 (11:3). Blagi pad igrači Poreča u naredne 3 minute kažnjava za smanjenje na 11:7. Ekipnom minutom predaha i sitnim korekcijama igrači trenera Antića rade 5:0 seriju za odlazak na odmor s +9 (16:7). U drugom poluvremenu je prednost varirala od 6 do 10 pogodaka razlike, za konačnu pobjedu 28:23 kojom su ostvareni svi priželjkivani ciljevi. Liga je okončana sa 17 odigranih utakmica, 17 ostvarenih pobjeda, 34 osvojena boda i impresivnom gol razlikom 506:247 (+259).

MRK 28. APRIL – RK GOSPIĆ 15:24 (5:9) – Borovac I. (8), Milković (4), Maras (3), Marković Ml. (3), Jerković (2), Jamičić (1), Sertić (1), Stilinović (1), Borovac L. (1)

RK GOSPIĆ – RK POREČ 28:23 (16:7) – Stilinović (8), Borovac L. (5), Marković Ml. (5), Borovac I. (3), Milković (3), Jamičić (3), Rukavina (1)