Dječaci U15 RK Gospić nastavljaju borbu za završnicu prvenstva Hrvatske

Objavljeno: 31/03/2023

GOSPIĆ- Tri susreta Lige za prvaka 1. HRL Zapad za dječake U15 odigrana su  u Gospiću. Utakmicu 1. kola Gospićani su odigrali protiv županijskih rivala RK Senj, dok su susreti 3. kola odigrani protiv vršnjaka MRK Kozala i RK Mornar Dramalj Crikvenica. Upisavši dvije pobjede i jedan poraz igrači trenera Roberta Havličeka smjestili su se na 4. mjesto ukupnog poretka sa 7 pobjeda, 5 poraza i 14 osvojenih bodova.Prvi susret protiv mladih Riječana donio je čvrstu i napetu igru u kojoj je bila vidljiva želja Gospićana za pobjedom i koraku bliže Završnici PH. U prvih 20 minuta susreta su igrači Kozale, serijama 3:0 u 3., odnosno 4:0 u 12. minuti otišli na visoku prednost od 5 pogodaka koju su rukometaši Gospića do kraja poluvremena smanjili i na predah otišli rezultatom 12:9.U nastavku utakmice Gospićani su „ubacili u višu brzinu“ i serijom 3:0 nakon 25. minute dostigli Riječane (15:15), a novom serijom od 3 uzastopna pogotka preuzeli vodstvo (18:16). Sve do 36. minute izgledalo je kako će mladi Ličani upisati nova dva boda ali su igrači Kozale ipak odigrali kvalitetniju završnicu susreta i odnijeli pobjedu rezultatom 25:22.Prvo poluvrijeme utakmice protiv igrača Mornara bilo je izjednačeno kvalitetom igre i rezultatom pa su Gospićani na predah otišli s minimalnim zaostatkom (10:11).Odlični Vedran Hećimović obilježio je prvih 10 minuta drugog poluvremena postigavši čak 5, od ukupno 9 golova, te su time igrači Gospića došli u prednost koja se do 32. minute popela na +6 (21:15). Ozljeda Hećimovića uznemirila je suigrače koji su u finišu utakmice posustali, a Crikveničani sustigli rezultat serijom 5:0. Ipak nisu uspjeli dostići Gospićane koji su pobjedom 23:21 upisali nova dva boda.Županijski derbi protiv Senjana donio je priliku treneru Havličeku uvesti u igru gotovo sve igrače s klupe koji su pruženo i iskoristili te gotovo svi postigli pogotke. Već na kraju prvog dijela susreta Gospićani su imali visoku prednost od +8 (15:7).Iako su drugo poluvrijeme momčadi odigrale izjednačeno (16:16), visoka prednost s poluvremena protivnicima je ostala nedostižna pa je susret završio rezultatom 31:23.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 25:22 (12:9) – Hećimović (9), Bukovac (4), Stilinović (3), Borovac (2), Milković (2), Ratković Ju. (1), Ratković Jo. (1)

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 23:21 (10:11) – Hećimović (9), Ratković Jo. (5), Bukovac (4), Stilinović (3), Ratković L. (1), Borovac (1)

RK GOSPIĆ – RK SENJ 31:23 (15:7) – Ratković L. (6), Koljđeraj (5), Ratković Jo. (4), Borovac (3), Jerković (3), Milković (3), Bukovac (2), Andrijević (2), Mahmutović (2), Jergović (1)