Dva uvjerljiva poraza gospićkih košarkašica na turniru WABA lige do 17 godina igranom u Gospiću!

Objavljeno: 25/11/2018

GOSPIĆ- U sklopu natjecanja regionalne WABA lige za košarkašice do 17 godina starosti danas je turnir igran u Gospiću. Uz domaćine turnira Gospić nastupile su košarkašice Vodica, te dvije slovenske ekipe, Ježice i Ilirija. U ranojutarnjem terminu, u susretu koji je počeo u 10 sati, košarkašice Gospića uvjerljivo su poražene od Ilirije rezultatom 96:41. U drugoj i trećoj četvrtini Gospićanke su zabile po svega 8 koševa, ni prva četvrtina nije puno bolja, naše su košarkašice dale svega 10 koševa. Kada je već bilo jasno tko će pobijediti u posljednjoj dionici susreta rezultat je bio 15:15. U tih svega 41 koš Gospićanki dvocifrene su bile jedino Marta Rimac s 11 i Lina Strilić s 10 koševa. Drugi susret Gospićanke su igrale u 16 sati. U susretu protiv Ježice bile su učinkovitije, na kraju su poražene rezultatom 83:63 iako su na poluvremenu vodile 44:41. Marta Rimac zabila je 24 koša, Lina Strilić 18. U preostala dva susreta Ježica je pobijedila Vodice 70:64, Ilirija je od Vodica bila bolja 68:64.