Gospićki šahisti kadeti i dalje odlični!!! Sada ih čeka prvenstvo Hrvatske u Trogiru

Objavljeno: 27/05/2018

GOSPIĆ- U subotu, 26. svibnja u Rijeci je održan šesti po redu šahovski rapid turnir u ovoj godini na kojem su nastupili trojica gospićkih kadeta i jedna kadetkinja i  zadržali kontinuitet uspješnih rezultata. Na turniru je sudjelovalo 38 mladih šahista od 7 do 12 godina iz Istarske, Primorsko-goranske, Karlovačke i Ličko-senjske županije. Najmlađi  gospićki kadet Karlo Matijević  proglašen je na svim dosadašnjim turnirima  za najuspješnijeg igrača do 8 godina, dok je Mirku Pavletiću pripalo priznanje za najboljeg kadeta do 10 godina starosti. Igor Glumac bio je drugoplasirani do 9 godina, a jedina šahistkinja Magdalena Matijević je dokazala da i ona postupno napreduje. Iako je subotnjem turniru osvojio četvrto mjesto, Mirko Pavletić je učvrstio drugu poziciju na tablici nakon šest odigranih turnira. Igor Glumac  s četiri osvojena boda popravio je svoj plasman u ukupnom poretku i trenutno zauzima šesto mjesto. Ovaj turnir bio je ujedno i priprema gospićkih mališana za nastup na kadetskom prvenstvu Hrvatske koji će se održati od 15. do 21. lipnja u Trogiru.