Nenadu Ivasčaninu Memorijalni šahovski turnir Grga Rupčić

Objavljeno: 16/07/2018

GOSPIĆ- U subotu se održao četvrti po redu Memorijalni šahovski turnir „Grga Rupčić“ posvećen Danu grada Gospića na kojem je sudjelovao 21 igrač iz Senja, Karlobaga i Gospića. Uvjerljiv pobjednik turnira bio je član Šahovskog kluba Gospić Nenad Ivasčanin koji je sve protivnike pobijedio, a remizirao samo partiju s Nenadom Levarom članom ŠK Karlobag.Nenad Levar, Ivan Prpić  ŠK Velebit Senj i Mario Kranjčević ŠK Gacka Otočac podijelili su drugo, treće i četvrto mjesto sa 17,5 osvojenih bodova. Dalje slijede igrači koji su osvojili iznad 50 posto bodova: Gradišer (Velebit Senj) 16 bodova, Vukelić  (Gacka Otočac) 13,5, Milan Prpić (Velebit) 13, Ivan Bukovac Gospić 12, Vid Šarić Gospić 11, Darko Jakešević 10,5 bodova itd. Trojica prvoplasiranih dobili su pehare, a medalje su dobili Vid Šarić kao najbolji junior, a u uzrastu kadeta do 10 godina Karlo Matijević, Igor Glumac i Mirko Pavletić, svi iz Gospića. Na prigodnom ručku odličja šahistima je podijelio predsjednik Šahovskog kluba Gospić Ivan Bukovac.