Seniori rukometnog kluba Gospić još jednom pobjedom nastavili sjajan niz

Objavljeno: 26/11/2019

GOSPIĆ- U Senj su seniori Rukometnog kluba “Gospić” otputovali na utakmicu 8. kola 3.HRL zapad. Nakon 4 uzastopne pobjede snage su odmjerili s ekipom Senj II i ostvarili novi uspjeh. Odličan ulazak u utakmicu donijela je Gospićanima čvrsta obrana iz koje su preko Suknaića, Jelića i Čovića brzo poveli 4:1. Održavali su stečenu prednost tijekom cijelog prvog poluvremena. Domaćini su se približili na samo 1 pogodak zaostatka (8:9), ali novom, ovoga puta 3:0 serijom na čelu s golmanom Stilinovićem, vraćaju  na +4 (12:8). Nešto lošije obrane i obostrano napadački veoma raspoložene ekipe postigle su čak 37 pogodaka u prvih 30 minuta utakmice, a povećanje razlike na +5 osiguralo je mirniji razgovor na odmoru (21:16).

Šok na samom početku drugoga dijela došao je ekipi Gospića u vidu obnovljene ozljede Marina Čovića što ih je poremetilo u narednih 10ak minuta kada su se domaćini malo po malo približavali i razliku smanjili na -2 (24:26, 25:27). Na ruku im nije išla ni činjenica da su u tim trenucima nastavili s promašajima “zicera” (tijekom utakmice između 12 i 15), no u posljednjih 10 minuta utakmice ubacili su u brzinu više te pogotcima Pavelića, Jelića i Suknaića povisili na +5 (30:25, 33:28) i mirno utakmicu priveli kraju (34:30).

Cijela ekipa Rukometnog kluba “Gospić” je dala veliki obol novoj pobjedi, no valja istaknuti na momente odličnog petnaestogodišnjeg Stilinovića na golu, te najefikasnije Jelića s 12, Pavelića s 10, Suknaića sa 6 i Čovića s 4 pogotka.