Važna pobjeda i težak poraz gospićkih rukometaša, mlađih kadeta, na početku sezone

Objavljeno: 25/09/2018

GOSPIĆ- Mlađi kadeti Rukometnog kluba „Gospić“ su svoju sezonu službeno započeli gostovanjem u Rijeci.

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 14:17 (8:5) – jako loša realizacija odvela je igrače Gospića u zaostatak 4:1 u prvih 6 minuta utakmice. Brojne nerealizirane šuteve uspjeli su kompenzirati solidnom obranom i vrlo dobrim Stilinovićem na golu te uloviti ritam, no na poluvrijeme ipak odlaze sa zaostatkom od 3 pogotka. Na odmoru su uspjeli skupiti glave i u nastavku pogotcima Luke Marasa, Gabrijela Rajiča i Nikole Kovačevića brzinski povesti 9:8. Jednakom brzinom protivnik iskorištava opušteniji nastavak naših igrača i serijom 3:0 prelazi u novo vodstvo 12:10. Minutom odmora uspijevaju Gospićani doći do zraka, trener ukazati na ispravljanje dotadašnjih napadački kretnji i furioznom završnicom u posljednjih 7 minuta utakmice preokreću rezultat u svoju korist. Zaostatak 14:11 su serijom 6:0 pretvorili u prva i neizmjerno važna 2 boda. U tom periodu veoma raspoložen je bio Delišimunović s 4 pogotka, dok je Maras pogotkom u posljednjim sekundama utakmice zapečatio pobjedu. Delišimunović je postigao 8, dok su Kovačević i Maras dodali po 4 pogotka.

RK GOSPIĆ – RK TRSAT 6:27 (4:13) – fizički i mentalno potrošeni od prve utakmice nisu se igrači RK Gospić u 10 minuta uspjeli pripremiti za novu, još težu. Nemogućnost rotacije, kao i krnja ekipa nije niti u jednom segmentu mogla parirati veoma jakom RK Trsat. Rajič je postigao 4 pogotka.