Dječaci A dobri, seniori uvjerljivo poraženi!!!

Objavljeno: 07/11/2018

GOSPIĆ- Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ u sklopu 5. kola III HRL zapad gostovali su u Novigradu protiv istoimenog protivnika. Obrambeno veoma loš ulazak u prvo poluvrijeme usmjerio je tijek utakmice. Domaćini su otvorili s uvjerljivih 5:1, no Gospićani na kratko uspijevaju pronaći željeni ritam. Pri rezultatu 8:5 u 13. minuti utakmice izuzetno loše reagiraju na situaciju s igračem više, te protivnik odlazi na 10:5, a kasnije novom 5:0 serijom i na 15:5. Do poluvremena rukometaši Gospića uspijevaju odraditi nekoliko boljih obrana, povezati efikasne napade i na odmor otići s minusom od 10 pogodaka razlike (20:10). U drugi dio ulaze s agresivnijom obranom 6:0, koja je na trenutke izgledala odlično. U tom periodu smanjuju na 21:14, 23:16, te ponovno ne uspijevaju iskoristiti situacije igrača više u 35. i 41. minuti koje su im dale mogućnost smanjiti razliku na ispod 5 pogodaka i u potpunosti ih vratiti u utakmicu. Umjesto toga ekipa Novigrada je zadržala svoju prednost i mirno privela utakmicu kraju (35:25). Veseli činjenica što su posljednjih 15 minuta utakmice na terenu bili svi dečki rođeni 2002. i 2004. godine, te da su, ako izuzmemo fizičke razlike, pokazali da se već sada na sve njih može u potpunosti osloniti.

Matej Udiljak je postigao 7, Matej Suknaić i Josip Starčević po 6 pogodaka, dok je na golu u svojoj prvoj seniorskoj utakmici u životu Ante Stilinović ostvario učinak od 8 obrana.

Dječaci A su u nedjelju, 4.11.2018., u Labinu odigrali utakmice 4. kruga 1.HRLDA zapad. Iako igra niti u jednom segmentu nije bila na razini prikazanoj protekli vikend, imali su veliku priliku ostvariti stopostotni učinak. Puno nesreće u utakmici protiv Rovinja ipak im je donijelo neodlučeni ishod i otkinulo jedan bod.

RK RUDAN LABIN – RK GOSPIĆ 10:21 (4:13) – utakmica u kojoj se od samoga početka vidjelo tko je bolji protivnik. Početna serija igrača Gospića od 5:0 odvela je utakmicu u jednosmjernu ulicu. Većinu utakmice su priliku dobili igrači koji inače manje igraju, a najefikasniji su bili Hrvoje Rukavina sa 7, te Ivan Jergović i Vedran Hećimović s po 4 pogotka.

RK GOSPIĆ – RK ROVINJ 19:19 (7:10) – čvrstim ulaskom u utakmicu s obje strane održavao se neodlučen ishod (1:1, 2:2, 3:3, 4:4). Protivnici su u tim trenucima ušli u bolji ritam, Gospićana kao da nije bilo na terenu i ulaze u zaostatak od 3 pogotka (4:7, 5:8, 6:9). Nakon par minuta drugoga dijela uspijevaju na krilima golmana Frana Juraja Rukavine i pokretljivije obrane vratiti utakmicu u egal (10:10, 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 15:15). Odlične napadačke reakcije naplatili su i s dva uzastopna gostujuća isključenja. U tim trenucima rade seriju 3:0 i odvajaju se na 18:15. Imaju i napad za +4, no neobjašnjivo izgubljenom loptom vraćaju protivnika u utakmicu. U posljednju minutu ulaze pri rezultatu 18:18 i nakon odrađenog dogovora tijekom minute predaha pogotkom Jergovića dolaze do prednosti 19:18. U posljednjih 15 sekundi protivnik uspijeva izvesti loptu s centra i s 13 metara uputiti udarac prema golu. Lopta je odsjela na stativi, odbila se u leđa golmana Rukavine i završila u golu za konačnih 19:19. Bila je ovo jedna od brojnih sličnih nespretnih situacija u kojima su protivnici uspjeli poentirati, dok su rukometaši Gospića u puno boljim situacijama bili neprecizni. Luka Orešković postigao je 6, Vedran Hećimović 5, dok je Ivan Jergović dodao 4 pogotka.