AK Velebit 2001 opet rastrčan!

Objavljeno: 02/04/2019

GOSPIĆ- Članovi AK Velebit 2001 iz Gospića protekli vikend proveli su na nastupima diljem lijepe naše. U subotu na natjecanju održanom na Brijunima uspješno su nastupili Josip  Milinković koji je polumaraton završio za 1.38 osvojivši  izvrsno 17. mjesto (3. mjesto među hrvatskim natjecateljima) u jakoj konkurenciji mahom slovenskih natjecatelja. Dolores Matetić je polumaraton istrčala za 1:59 postavivši time svoj najbolji rezultat  u toj disciplini, što je bilo dovoljno za 19. mjesto u konkurenciji žena. Na kraćoj stazi (10,3 km) uspješno su svoje nastupe odradili Mladen Stapar (0:57) i Saša Miharija (1:07) koji su zbog ozljeda odlučili nastupiti na kraćoj dionici.

Ivica Brkljačić sezonu je otvorio nastupom na Pakoštane trail 2019 osvojivši 55. mjesto (5 .u konkurenciji natjecatelja M45).

U nedjelju su Mile Vukelić (12,5 km) i Milan Župan (5 km) nastupili na 2. Memorijalnoj utrci Josip Jović koja se održava na Plitvičkim Jezerima u sjećanje na 1. hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića. Na Pagu su u sklopu Life on Mars Trail 2019 nastupili bračni par Ivana Tonković Pražić i Marko Pražić u kategoriji Active (14 km). U konkurenciji od preko 400 natjecatelja Marko je osvojio 27. mjesto, a izuzetno uspješan debitantski nastup imala je Ivana osvojivši 9. mjesto u konkurenciji žena.