BRAVO: Martin Mataić završio 100 milja Istre!

Objavljeno: 14/04/2019

GOSPIĆ- Sezona trčanja u punom je jeku, članovi Ak Velebit 2001 u protekla dva dana nastupali su na nekoliko natjecanja. Ovaj vikend u Istri je održana utrka 100 milja Istre koja je dio svjetske serije Ultra trail world tour. Natjecanje u Istri privuklo je gotovo 2000 trkača iz 50 zemalja, a u sklopu utrke na 110 km održano je i prvenstvo Hrvatske u trailu. U sklopu same utrke održana su četiri natjecanja sa različitim mjestima starta, a svi su imali cilj u Umagu. Najkraće „Yellow“ u dužini 41 km, „Green“ 67 km, „Blue“ 110 km i najduže „Red“ 168 km odnosno 100 milja. Na natjecanju je uspješno nastupio i Martin Mataić koji je stazu dugu 110 km prešao za 22 sata i 28 minuta. Startao je u petak u 22 sata navečer iz Lovrana, sa usponom preko Učke praćen snježnom olujom uspješno je prešao gotovo čitavu Istru. Utrku je završio u subotu iza 20 sati na samom sjeveru Istre u Umagu, plasiravši se na 237. mjesto. Mjeseci odricanja i priprema po sličnim uvjetima rezultirali su uspješnim završetkom utrke u kojoj natjecatelji osim 110 km zahtjevnih staza u nepredvidivim vremenskim prilikama imaju gotovo 5000 metara uspona.

Na 2. Krka polumaratonu u Nacionalnom parku Krkau spješno je nastupila i Željka Jurković koja je polumaraton (21,1 km), istrčala za točno 2 sata, osvojivši izvrsno 21. mjesto u konkurenciji žena. Značajan uspjeh ovog vikenda ostvarila je i Dolores Matetić koja je uspješno završila dva natjecanja s gipsom na ruci. U subotu je na Adria spring trailu koji se održava na otoku Krku osvojila izvrsno 7. mjesto u konkurenciji žena, da bi u nedjelju na 4. Riječkom maratonu „Homo si teć“ , nastup u polumaratonu uspješno završila s vremenom 2 sata.  Na polumaratonu je uspješno nastupio i Josip Milinković s vremenom 1 sat i 38 minuta.