Mladi gospićki šahisti opet briljirali!!!

Objavljeno: 06/09/2018

GOSPIĆ- Po drugi put za redom mladi šahisti Osmogodišnje škole Dr Jure Turić iz Gospića boravili su u Kampu Garyja Kasparova koji se održao u organizaciji Šahovskog kluba E-4 iz Zagreba od 28. kolovoza do 2. rujna u Crikvenici. Zbog prosudbe trenera mališana da neće imati puno koristi od predavanja više razine koje su izvodili bivši svjetski prvak Gary Kasparov i velemajstori Beljavski i Short nisu nazočili trodnevnom seminaru, ali su došli na natjecateljski dio u kojem je sudjelovalo oko 120 mladih šahista do 16 godina iz 12 gradova Hrvatske i nekoliko iz Slovenije. Šest mladih Gospićana ostvarilo je izvanredne rezultate na dva turnira. U subotu su na turniru Šah u škole na kojem su sudjelovali mladi igrači iz 11 mjesta Hrvatske nastupili s dvojicom kadeta do 10 godina na kojem je prvo mjesto osvojio devet godišnji Igor Glumac, dok je godinu dana mlađi Karlo Matijević zauzeo odlično treće mjesto. U uzrastu U-12 nastupili su Borna Milković, Petar Milković, Mirko Pavletić i Magdalena Matijević. I u ovom uzrastu briljirali su gospićki šahisti Borna Milković koji je bio pobjednik turnira ispred suigrača Mirka Pavletića koji je zauzeo drugu poziciju. Petar Milković je bio šesti, ali je Magdalena Matijević proglašena najboljom ženskom igračicom. Dvojici pobjednika i Magdaleni dodijeljene su medalje i nagrade. Zahvaljujući pojedinačnim rezultatima u momčadskom plasmanu OŠ Dr Jure Turić pripalo je izvrsno treće mjesto čime su izborili nagradu tri šahovske garniture i besplatan ručak za sve igrače i pratnju. Na ovom turniru tempo igre je bio 20 minuta, a za one partije koje se nisu završile u tom vremenu, dodano je vrijeme svakom igraču 5 minuta za brzopotezni završetak.

Drugog dana troje mladih Gospićana nastupilo je na BLITZ (brzopoteznom) turniru sa tempom igre 5 minuta + 3 sekunde po potezu – devet kola. Najbrži igrač turnira bio je Mirko Pavletić sa osam osvojenih bodova od devet mogućih ispred Mislava Kvaternika iz Rijeke sa 6,5 bodova. Treće mjesto pripalo je Karlu Matijeviću  sa 6 bodova, a Igoru  Glumcu koji je izgubio koncentraciju u posljednja tri kola pripalo je peto mjesto s 5 osvojenih bodova. Magdalena Matijević je igrala u grupi U-12 i dobila predmetnu nagradu za najbolje plasiranu igračicu. Uz  nagrade organizatori Fond Gary Kasparov refundirati će dio troškova gospićkim natjecateljima.