Uspješan nastup atletičara Velebita iz Gospića na Promina trail-u u Drnišu

Objavljeno: 25/03/2019

GOSPIĆ- U  Drnišu, u sklopu trećeg kola Dalmatinske trail lige  održan je  5. Promina trail 2019. Natjecanje je održano u tri kategorije, najkraća naziva „Špilja Liluša“ u dužini 10 km, srednja u dužini 20 km naziva „Mali točak“ i najduža „Veliki točak“ u dužini 30 km. Na natjecanju su u konkurenciji 500 natjecatelja nastupili i članovi AK Velebit 2001 iz Gospića. Na iznimno zahtjevnim krškim i kamenitim terenima u kojima sama utrka traje i po 6-7 sati u jakoj konkurenciji na srednjoj stazi od 20 km uspješno su nastupili Josip Milinković koji je osvojio 10. mjesto, dok je Igor Šikić osvojio 16. mjesto. Na dužoj utrci uspješno su nastupili Davor Šikić koji je osvojio 19. mjesto i Martin Mataić koji je osvojio 24. mjesto. Utrke u Drnišu poslužile su za testiranje forme za nadolazeća natjecanja, idući vikend na rasporedu je Brijuni maraton i Life on Mars trail na Pagu.